Aktualności

21
październik

Cardio Tenis ? Jesteśmy na TAK ! Start w listopadzie!

Cardio Tenis ? Jesteśmy  na TAK ! Start  w listopadzie!

Tenis czy Fitness? A może Taniec i Muzyka ? Wszystkie osoby, które są niezdecydowane jaką wybrać aktywność, proponujemy  zajęcia  CARDIO TENISA.Trzy razy TAK !!!

 

Cardio tenis to forma  tenisa, polegająca na nauce podstawowych elementów gry połączonej z intensywnymi ćwiczeniami gimnastycznymi przy żywiołowej muzyce. To radosne, pełne pozytywnej energii zajęcia fitness, podczas których wielokrotnie uderzamy  "żółtą piłeczkę". Cardio tenis wychodzi naprzeciw zwolennikom fitnessu, świetnej zabawy i solidnej dawki wysiłku. Przeznaczony dla osób o dowolnym poziomie tenisowych  umiejętności.  Trening cardio, w skuteczny sposób powoduje spalanie znacznych ilości kalorii, poprawę wyglądu sylwetki oraz wzmocnienie serca. Zajęcia poprowadzą pozytywnie nastawieni trenerzy Szkoły Tenisa Yellow Tenis.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

#yellow#cardio#workout

 

Grupy:  6-10 osób
Czas trwania: 60 min
Cena: 35 pln/ osoba/ 60 min.

Gdzie: KS "Przyszłość" /ul. Rybnicka 25, Warszawa Włochy/

Atrakcyjna lokalizacja dla dzielnic : Bemowo, Wola, Włochy i Ursus

 

Kilka słów o tej "tenisowej" dyscyplinie"

Cardio tenis to świetne wprowadzenie do nauki gry w tenisa. Składa się z trzech faz:

1.  Rozgrzewka 
Czas trwania od 5 do 10 minut. Rozgrzewamy nasze mięśnie i przygotowujemy organizm do głównej części zajęć tzw. ćwiczeń cardio.

2.  Ćwiczenia cardio
Faza główna naszego treningu. Czas trwania od 30 do 50 minut podczas tej fazy jesteśmy zasypywani przez prowadzącego serią ćwiczeń, których celem jest utrzymanie bicia naszego serca na poziomie ćwiczeń aerobowych. Biegamy, skaczemy z  rakietami, odbijamy żółtą  piłeczkę w rytm muzyki  jednocześnie poznajemy tajniki tenisa i co najważniejsze świetnie się przy tym wszystkim bawimy. Dodatkowo spalamy niezbędne kalorie, wzmacniamy nasze serce i poprawiamy krążenie. Ćwiczenia są monitorowane przez prowadzącego na „sport-testerach” tak, aby tętno nie spadało poniżej wartości 130/min, co gwarantuje maksymalny efekt aerobowy. Intensywność ćwiczeń dobrana jest do możliwości uczestników i ich stopnia zaawansowania.

3.  Odpoczynek
Trzecia, ostatnia faza treningu to faza odpoczynku i wyciszenia. Czas trwania od 5 do 10 minut. Kiedy się już „nabiegaliśmy” po intensywnych ćwiczeniach cardio nasz organizm powinien odpocząć. Jest to faza wyciszenia, a dobrany zestaw ćwiczeń uspokaja nasz organizm i pozwala dojść do normalnego stanu.

Wstecz