Aktualności

20
sierpień

Szkolenia i tenisowa wiedza - podstawą naszej pracy

Szkolenia i tenisowa wiedza - podstawą naszej pracy

Ciągłe doskonalenie kadry trenerskiej jest podstawą sukcesu w Yellow Tenis. W okresie przedwakacyjnym (maj - czerwiec) uczestniczyliśmy w kilku szkoleniach o różnorodnej tematyce. I tak w skrócie :

  • XIII Konferencja trenerów tenisa "Nowoczesne nauczanie dzieci i dorosłych - to nie tylko technika". Głównym wykładowcą była trenerka Emma Doyle z Australii - współtwórczyni programu "ACE" - odpowiednik polskiego tenis10.
  • II Konferencja "psychologia w sporcie dzieci i młodzieży" zorganizowana przez koło naukowe UW. Wiele ciekawych tematów i śmiało można powiedzieć, że ta dziedzina wiedzy bardzo mocno się rozwinęła. Mocna psychika tenisie to podstawa:-)
  • Szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, instruktorów, które odbyło się w Instytucie Sportu . Bardzo szeroka problematyka mająca wpływ na rozwój fizyczny i osobowościowy młodego człowieka. Realizacja programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport wszystkich dzieci”.

    Dużo wiedzy, dużo przemyśleń. Poniżej kilka zdjęć i pamiątkowe certyfikaty. A my trenerzy ....? Planujemy kolejne szkolenia. Wszechstronny rozwój osobowości i wiedza, podstawą naszej pracy.
Wstecz