Cardio tenis

 

Cardio tenis, czyli nieco inny wymiar tenisa

W ofercie Yellow Tenis pragniemy Państwu zaproponować nowy rodzaj grupowej aktywności ruchowej opracowany w USA czyli Cardio tennis. Jest to połączenie elementów fitnessu, tenisa oraz dobrej zabawy w rytmie dynamicznej muzyki. Cardio tenis przeznaczony jest dla osób, które w miłej
i wesołej atmosferze, odbijając żółtą piłeczkę, chcą spalić zbędne kilogramy.

Zajęcia: grupy 6-10 osób
Czas trwania: 60 - 90 minut, uzależniony od stopnia zaawansowania uczestników
Cena: 35 pln/ osoba/ 60 min.
 
Proponujemy:
grupy zamknięte: zabawa w gronie własnych znajomych
grupy otwarte:  okazja na świetną zabawę w gronie nowych osób.
 
Gwarantujemy profesjonalizm i świetną zabawę. Posiadamy certyfikaty Tennis Industry Association oraz PTR Cardiotennis.

Zapisy i bliższe informacje pod numerem tel.: 577 816 633 - Rafał lub za pośrednictwem maila: biuro@yellowtenis.pl

O prowadzonych projektach będziemy Państwa informować na naszej stronie w dziale aktualności oraz za pośrednictwem fanpag'u

Zapewniamy niezbędny sprzęt podczas prowadzonych zajęć.

Kilka słów o tej  "tenisowej"  dyscyplinie:
Cardio tenis to świetne wprowadzenie do nauki gry w tenisa. Trening  przeznaczony jest dla wszystkich, osób o małej aktywności fizycznej jak również dla bardziej zaawansowanych graczy, i składa się z trzech faz:

1.  Rozgrzewka 
Czas trwania od 5 do 10 minut, rozgrzewamy nasze mięśnie i przygotowujemy organizm do głównej części zajęć tzw. ćwiczeń cardio.

2.  Ćwiczenia cardio
Faza główna naszego treningu. Czas trwania od 30 do 50 minut podczas tej fazy jesteśmy zasypywani przez prowadzącego serią ćwiczeń, których celem jest utrzymanie bicia naszego serca na poziomie ćwiczeń aerobowych. Biegamy, skaczemy z  rakietami, odbijamy żółtą  piłeczkę w rytm muzyki  jednocześnie poznajemy tajniki tenisa i co najważniejsze świetnie się przy tym wszystkim bawimy. Dodatkowo spalamy niezbędne kalorie, wzmacniamy nasze serce i poprawiamy krążenie. Ćwiczenia są monitorowane przez prowadzącego na „sport-testerach” tak, aby tętno nie spadało poniżej wartości 130/min, co gwarantuje maksymalny efekt aerobowy. Intensywność ćwiczeń dobrana jest do możliwości uczestników i ich stopnia zaawansowania.

3.  Odpoczynek
Trzecia, ostatnia faza treningu to faza odpoczynku i wyciszenia. Czas trwania od 5 do 10 minut. Kiedy się już „nabiegaliśmy” po intensywnych ćwiczeniach cardio nasz organizm powinien odpocząć. Jest to faza wyciszenia, a dobrany zestaw ćwiczeń uspokaja nasz organizm i pozwala dojść do normalnego stanu.

Zapraszamy  !!!
Yellow Tenis  Team