Dla dorosłych

 

Tenis to sport "całego życia". Możemy grać i bawić się w odbijanie żółtej piłeczki  mając dużo zabawy i radości niezależnie od wieku. Zajęcia w Szkole Tenisa Yellow Tenis dla dorosłych mają głównie charakter rekreacyjny. Prowadzone są w formie indywidualnej bądź grupowej w zależności od Państwa oczekiwań.

Oferujemy

 • lekcje indywidualne z trenerem,
 • zajęcia grupowe,
 • sparingi,
 • program tenis Xpress,
 • Projekt  "Tenis & Study”  - zajęcia dla studentów warszawskich uczelni.

Zajęcia indywidualne i grupowe, sparingi 

Szkolenie w Yellow Tenis uzależnione od Państwa oczekiwań, poziomu zaawansowania i chęci. Proponujemy zajęcia w kameralnych grupach 3 - 4 osobowych,  kierowane są przede wszystkim do graczy początkujących oraz osób grających w tenisa okazjonalnie. Podczas zajęć nasi trenerzy nauczą swoich podopiecznych poprawnej techniki podstawowych uderzeń tenisowych: forehand, backhand, wolej, serwis. Miła i przyjazna atmosfera, nowoczesne metody szkoleniowe oraz doświadczona i sympatyczna kadra, to gwarancja szybkich postępów. Bardziej zaawansowanym tenisistom proponujemy zajęcia indywidualne lub grupowe, 2 osoby, oraz sparingi.

 

Tenis Xpress -  9 godzinny kurs nauki gry

 

Graj w tenisa już po 6 tygodniowym kursie
Terminy: do ustalenia
Grupy: 4-osobowe
Czas trwania kursu: 6x1,5 h, możliwe warianty 6x2 h, 4x2h, 9x1h
Sprzęt: zapewniamy rakiety, piłki: o zmniejszonej kompresji

Kursy Tennis Xpress przeznaczone są dla osób:

 • zupełnie początkujących, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tenisem, – tych, którzy uzyskali podstawy w trakcie indywidualnych lekcji
  z trenerem, ale nigdy nie spróbowali gry z innymi graczami na ich poziomie,
 • początkujących powracających do tenisa po długiej przerwie.

Zasady kursu:
Kurs składa się z 6 zajęć po 1,5 godz., w trakcie których wszyscy opanują zasady gry w tenisa, metody liczenia punktów i co najważniejsze – od pierwszych zajęć będą w stanie prowadzić wymianę tenisową.
Kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiedniego sprzętu, przede wszystkim piłek o zmniejszonej kompresji. Piłki pomarańczowe (50% wolniejsze niż piłki żółte) oraz zielone (25% wolniejsze) powodują, że  proces nauczania jest łatwiejszy, szybszy a co za tym idzie przyjemniejszy.

Cele kursu:
Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej to indywidualne lekcje z trenerem. Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu:

 • posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja,
 • czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie,
 • znał podstawowe elementy taktyki,
 • znał przepisy gry.

Projekt  "Tenis & Study" - tenisowa aktywizacja studentów

 

Projekt  Yellow tenis przeznaczony dla studentów warszawskich uczelni obejmuje naukę tenisa w grupach dobranych pod kontem zaawansowania i posiadanych umiejętności. Szczegóły oraz bliższe informacje w styczniu 2020 r. na naszym fanpagu  i w dziale aktualności.

 

Istnieje również możliwość nauki podczas organizowanych przez naszą szkołę wyjazów / rodzinne obozy tenisowe, weekendy z tenisem, wyjazdy integracyjne i  wiele innych ciekawych propozycji/

Serdecznie zapraszamy !!!
Szkoła Tenisa Yellow Tenis

 

# Szkoła Tenisa Warszawa

# GoForYellow