Tenis dzieci

12
listopad

Ogólne założenia zasad mini tenisa i program Yellow10is

Ogólne założenia zasad mini tenisa i program Yellow10is

Koncepcja "Step by step to Yellow" jest zgodna z ogólnymi  założeniami  nauki mini tenisa jaką wprowadziła Międzynarodowa Federacja Tenisa /ITF/ czyli: mniejsze korty, wolniejsze piłki i rakiety dopasowane do wieku dziecka.Głównym założeniem  jest używanie twardej, "szybkiej", żółtej  piłki po przejściu wcześniejszych etapów nauki gry w tenisa. /w Polsce etapy : niebieski, czerwony, pomarańczowy, zielony - w większości innych krajów ROGY - czerwony, pomarańczowy, zielony/. Nasza koncepcja ma pomoc zrozumieć, że nauka gry w  tenisa jest łatwa i przyjemna ale jest zarazem procesem składającym się z  wielu "elementów".

 

Standaryzacja zasad minitenisa /mniejsze korty, wolniejsze piłki, mniejsze rakiety/ "zrewolucjonizowała"  naukę gry w tenisa na świecie. W Polsce również sytuacja się zmieniła i zmienia w sposób dynamiczny. Obecne  metody nauczania gry w tenisa to przede wszystkim GBA /ang.: game based approch/  - czyli nauczanie przez grę.Nie nagrywamy dziecku setek piłek z kosza tylko uczymy "przez grę" stosując odpowiednio dopasowany sprzęt /rakiety, piłki/ i grając mniejszym korcie.

 

W Szkole Tenisa Yellow Tenis program nauki dzieci poniżej dziesiątego roku życia przyjął nazwę Yellow10is z jasnym przesłaniem:  "żółtą piłkę" stosujemy w odpowiednim dla dziecka "czasie i momencie". Program jest zgodny z głównymi założeniami światowych trendów  i metod nauczania w innych krajach /GBA, "podejście taktyczne" doskonalenia koordynacji jako bazy dla techniki/. Zestawy ćwiczeń, dobór  gier i zabaw ruchowych są starannie dobierane przez trenerów i metodyków Szkoły Tenisa Yellow Tenis. Zapraszamy  do nauki,  gdzie jakość świadczonych usług i Państwa zadowolenie są podstawa  wspólnego, tenisowego sukcesu.

 

Trenerzy Yellow Tenis

 

#tennisforkids

#yellow10is

Wstecz