Tenis dzieci

12
listopad

YELLOW10is i dwa słowa o piłkach

YELLOW10is i dwa słowa o piłkach

Kilkadziesiąt lat temu żeby ułatwić naukę gry w tenisa dla dzieci stosowano "zużyte piłki" /dead balls/ bądź zmniejszanie kompresji piłki  "robione" było domowymi sposobami - piłka przekuwano igłą, szpilką  - w ten "domowy" sposób żółta piłka była dużo wolniejsza i ułatwiała naukę gry w tenisa dzieciom.

 

Postęp technologiczny i rozwój tenisa doprowadził do zmian również w produkcji sprzętu tenisowego dla dzieci.  Obecnie mamy standaryzację piłek wprowadzoną przez Międzynarodową Federację Tenisa /program Play & Stay/.Piłki są , kolorowe /z ang.: ROGY/ dopasowane do możliwości naszych pociech i takich piłek używamy w autorskim programie Szkoły Tenisa Yellow Tenis - yellow10is.

 

Piłki żółte są twarde, szybkie i odbijają się powyżej głowy dziecka, co utrudnia prowadzenie wymian i granie w tenisa. Metodycznie lepiej jest  używać  piłek wolniejszych, odpowiednio dobranych przez trenerów tenisa. W ten sposób dziecko już w początkowym etapie nauki może opanować wiele innych umiejętności tenisowych,  które zaprocentują w przyszłości. A przede wszystkim ... gramy w tenisa !!!

 

Poniżej kilka danych piłek ROGY /czerwona, pomarańczowa, zielona, żółta/ według specyfikacji Międzynarodowej Federacji Tenisa /ITF/:

 

Czerwona /Red/

75 % wolniejsze od piłek "normalnych" /regular balls/ i nieco większe

wielkość : 6,9-8 cm

masa: 36 -46,9 g

odskok: 95-110 cm

 

Pomarańczowa /Orange/

50 % wolniejsze od piłek "normalnych" /regular balls/, wielkość jak "normalna żółta piłka"

wielkość : 6,0-6,86 cm

masa: 36 -46,9 g

odskok: 100-115 cm

 

Zielona /Green/

25 % wolniejsze od piłek "normalnych" /regular balls/, wielkość jak "normalna żółta piłka"

wielkość : 6,9-8 cm

masa: 47 - 51,5 g

odskok: 118-132 cm

 

Wolniejsze piłki - łatwiejsza gra !!!

 

Szkoła Tenisa Warszawa

Yellow Tenis

 

Gdzie piłki są wolniejsze ? i YELLOW ?

 

Wstecz