Tenis dzieci

10
marzec

Półkolonie dla dzieci - aktywny wypoczynek podczas wakacji

Półkolonie dla dzieci - aktywny wypoczynek podczas wakacji

Półkolonie  zorganizowaną formą wypoczynku dla dzieci, w miejscu ich zamieszkania. Zajęcia z reguły odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy rodziców czyli od 8.00 do 16.00. Inne popularne  nazwy to :

- wakacje stacjonarne

- lato bądź zima w mieście /w zależności od pory roku/ 

 

Półkolonie są  tak zorganizowane by uczestnicy, będąc w gronie rówieśników, wypoczywali aktywnie rozwijając swoje  pasje. Dzieci znajdują się pod opieka wykwalifikowanej kadry, dlatego rodzice mogą skoncentrować się na pracy bądź innych ważnych  obowiązkach. Zapewnione jest  wyżywienie /przeważnie dwa posiłki dziennie / oraz wiele atrakcji w zależności od tematu przewodniego.

 

W Polsce na rynku usług sportowych i edukacyjnych mamy wiele rodzajów półkolonii, których wybór zależy tylko od zainteresowań dziecka. Możemy wymienić półkolonie językowe, artystyczne, konstruktorskie, warsztaty muzyczne czy teatralne. Są to tylko nieliczne przykłady tematycznych półkolonii. Inną, bardzo popularna opcją są półkolonie sportowe, na których oprócz rozwijania sportowych zainteresowań, "wplatane" są różnorodne zajęcia programowe takie jak robotyka, taniec czy nauka angielskiego W zależności od pasji dziecka możemy również doskonalić naukę pływania, jazdę konną, grę w piłkę nożną czy naukę gry w tenisa do czego w szczególności zachęcamy :-)

 

Organizatorami  tenisowego wypoczynku dla dzieci są:

- urząd miasta /lato i zima w mieście/

- kluby sportowe /tenisowe/

- stowarzyszenia sportowe

- szkoły nauki gry w tenisa

- inne firmy wyspecjalizowane w organizacji imprez dla dzieci

 

PRZYKŁADOWY RAMOWY PLAN DNIA TENISOWYCH PÓŁKOLONII:

08.45 — 9.00: zbiórka dzieci

9.00   — 10.30: zajęcia na korcie: rozgrzewka, ćwiczenia koordynacyjne, zabawy i trening tenisowy dla dzieci

10.30 —11.00: drugie śniadanie
11.00 —14.00:  zajęcia programowe  /basen, kino, inne zajęcia dla dzieci/
14.00 — 15.30: gry z zabawy na korcie, turnieje mini tenisa, elementy rywalizacji sportowej
15.30 —16.00: obiad
16.00 — 16.30: odbiór dzieci

 

Półkolonie są doskonałą formą na zaszczepienie  tenisowej pasji, gdzie młody adept poprzez zabawy  uczy się gry w tenisaw grupie swoich rówieśników. Oprócz nauki tenisa /przeważnie jest to trzy godzinny dziennie/ zapewnione jest szereg innych atrakcji, zależnie od organizatora danej imprezy. Przedział wiekowy dzieci to 6-14 lat. Serdecznie zachęcamy do tej formy wypoczynku. Jest to idealny moment na rozpoczęcie tenisowej przygody. Do zobaczenia na korcie :-)

 

# półkolonie tenisowe

# lato w mieście

# zawszeyellow

Wstecz