Z polskich kortów

17
marzec

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie

Na kortach Klubu Tenisowego „CENTRUM” w Bydgoszczy rozegrano  Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.


Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki SKT Szczecin w składzie Marta Leśniak, Natalia Kołat i Sylwia Humińska . Srebro dla drużyny Return Radom (Weronika Falkowska, Aleksandra Buczyńska), a brązowy medal wywalczyły zawodniczki  Górnika Bytom (Paulina Czarnik, Paulina Lewandowska i  Agata Borgman).

 

W zmaganiach mężczyzna najlepsi byli faworyci – tenisiści Górnika Bytom w składzie Grzegorz Panfil, Błażej Koniusz, Mateusz Kowalczyk oraz  Patryk Janik.  Srebrny medal dla  drużyny Centrum Bydgoszcz (Adam Majchrowicz i Adrian Andrzejczuk), a brąz przypadł w udziale Grunwaldowi Poznań (Andriej Kapaś oraz Karol Drzewiecki).

 

KOBIETY

Ćwierćfinał:

Return Radom – Advantage Bielsko-Biała 3:0

Falkowska – Zajda 6/1, 6/2

Buczyńska – Kostka 6/0, 6/0

Buczyńska/Falkowska – Kostka/Zajda 6/0, 6/0

 

Półfinały:

SKT Szczecin – Górnik Bytom 2:1

Leśniak – P. Lewandowska 6/2, 6/2

Kołat – Czarnik 3/6, 6/7

Kołat/Leśniak – Borgman/Lewandowska 6/2, 6/2

 

Return – AZS Poznań 2:1

Falkowska – Iwaniuk 6/3, 6/4

Buczyńska – Przybylska 6/7, 1/6

Buczyńska/Falkowska – Iwaniuk/Przybylska 6/2, 6/2

 

Mecz o 3. miejsce:

Górnik – AZS Poznań 2:1

Borgman – Iwaniuk 7/6, 6/3

Czarnik – Przybylska 4/6, 6/1, 6/1

Borgman/Lewandowska – Iwaniuk/Przybylska 0/6, 0/6

 

Finał:

SKT Szczecin – Return 2:1

Leśniak – Falkowska 7/5, 6/3

Kołat – Buczyńska 4/6, 3/6

Kołat/Leśniak – Buczyńska/Falkowska 6/3, 6/1

 

MĘŻCZYŹNI

Ćwierćfinały:

Grunwald Poznań – bye

Centrum Bydgoszcz – Advantage Bielsko-Biała 3:0

Andrzejczuk – Wrzoł 6/1, 6/1

Majchrowicz – Mrozek 6/3, 6/1

Andrzejczuk/Majchrowicz – Mrozek/Wrzoł 6/0, 6/0

 

Promasters Szczecin – AZS Poznań 2:1

Teurer – M. Kwaśniewski 6:1, 6:1

Woźnicki – P. Matuszewski 1:6, 1:6

Teurer/Woźnicki – Kwaśniewski/ Matuszewski 4:6, 6:3, 10:5

 

Górnik Bytom – Beskidy Ustroń 3:0

Panfil – Kaleta 6/3, 6/2

Koniusz – Kozielski 6/2, 6/1

Koniusz/Panfil – Kaleta/Kozielski 6/3, 6/1

 

Pozycje 5-7

AZS Poznań – Advantage 3:0

Kwaśniewski – Wrzoł 6/3, 6/2

Matuszewski – Mrozek 6/1, 6/3

Kwaśniewski/Matuszewski – Mrozek/Wrzoł 6/0, 6/0.

 

Mecz o 5. miejsce

AZS Poznań – Beskidy 3:0

Kwaśniewski –  Kaleta 6/3, 2/6, 6/2

Matuszewski – Kozielski 6/4, 6/2

Kwaśniewski/Matuszewski – Kaleta/Kozielski 6/0, 6/0

 

Półfinały:

Centrum – Grunwald 2:1

Andrzejczuk – Kapaś 1/6, 2/6

Majchrowicz – Drzewiecki 6/4, 6/4

Andrzejczuk/Majchrowicz – Drzewiecki/Kapaś 7/5, 6/3

 

Górnik – Promasters 3:0

Panfil – Teurer 2/6, 7/6, 7/6

Koniusz – Woźnicki 6/3, 6/2

Janik/Kowalczyk – Teurer/Woźnicki 6/2, 6/0

 

Mecz o 3. lokatę:

Grunwald – Promasters 3:0

Kapaś – Teurer 6/2, 6/2

Drzewiecki – Woźnicki 6/4, 6/2

Drzewiecki/Kapaś – Teurer/Woźnicki 6/0, 6/0

 

Finał:

Górnik – Centrum 2:1

Panfil – Andrzejczuk 6/3, 4/6, 6/1

Kowalczyk – Majchrowicz 3/6, 3/6

Koniusz/Kowalczyk – Andrzejczuk/Majchrowicz 7/5, 6/3

 

 

 

Wstecz